Ubytování U vinné mušky

 


 

Obec Pálava je zaměřena už od pradávna na vinařství. V r. 1946 zde vznikla šlechtitelská stanice, která se postupně stala významným centrem vinohradnického výzkumu. Prvním významným úspěchem v rámci celé republiky bylo vyšlechtění odrůdy Pálava r. 1977, další odrůda Aurelius byla uznána v r. 1983.
V r. 1992 je šlechtitelská stanice ovlivněna pokračujícími hospodářskými změnami v zemědělství. Stále není rozhodnuto o privatizaci šlechtitelských stanic. Při prodeji vína je vysoká daň. Část sklepa musí být navrácena původnímu majiteli. Přes všechny potíže byly provozní a šlechtitelské práce zajištěny. Byl postaven sklep novošlechtění a máčírna na očka. I v r. 1993 se šlechtitelská stanice nadále podílí na tvorbě zisku udržováním výkonnosti a dobrého zdravotního stavu uznaných klonů a odrůd, ziskem z prodeje množitelského materiálu, výrobou sazenic o nejvyšším stupni selekce.
Dne 23.5.1993 v kulturním domě proběhla „Výstava vín místních vinařů“ spojená s degustací. Perenský košt se stává tradicí pro znalce vína. Tradiční je také místní říjnové Vinobraní s bohatou tombolou.

Rekreační ubytování pod Pálavou ve vinařské obci Perná, mezi vinnými sklípky. Ochutnávka vína

a burčáku doporučena. Poznávání krás jižní Moravy na kole. Čtyři apartmány po dvou nebo třích lůžkách se samostatným sociálním zařízením, možnost grilování, posezení v jednom z nejstarších sklípků v Perné.

Vinařství

Rezervace na telefonu: (+420) 732 375 841 / (+420) 737 143 300

e-mail: ivanabilkova.perna@seznam.cz